ByBit Придружна програма - Bybit North Macedonia - Bybit Северна Македонија

Подружници на Bybit: Станете партнер и придружете се на Програмата за упатување
Филијалата на маркетингот стана сè попопуларен начин за поединци и бизниси да заработат пари онлајн преку промовирање на производи или услуги што ги нудат компаниите. Bybit, водечка размена на криптовалути, нуди своја придружна програма, дозволувајќи им на корисниците да заработуваат провизии со упатување на нови трговци на нивната платформа. Во овој водич, ќе обезбедиме сеопфатен туторијал чекор-по-чекор за тоа како да се приклучите на Bybit Affiliate програмата и да започнете да генерирате приход преку партнерски маркетинг.


Што е придружна програма Bybit?

Bybit Affiliate програмата им нуди на партнерите доживотни провизии, кои се пресметуваат во реално време за корисниците кои се регистрираат преку врските на нашите партнери и активно тргуваат на платформата Bybit. Дополнително, нашите партнери ќе имаат корист од посветен менаџер на сметки кој може да обезбеди помош за маркетинг и технички барања, со што на крајот ќе ги подобри стапките на конверзија и ќе ја зголеми заработката од провизија.


Придобивките од Bybit Affiliate

  • Дарежливи попусти: заработете извонредни попусти за упатување до 65% на провизии и приходи од под-подружница.
  • Месечни бонуси: Квалификуваните филијали на Bybit добиваат месечни бонус airdrops како стимулации.
  • Предности од препораките: искористете ја можноста да препорачате инвестиции или да наведете проекти на Bybit.
  • Ексклузивни настани: учествувајте во ексклузивни трговски настани исклучиво дизајнирани за нашите филијали.
  • ВИП-помош: Добијте пристап до професионална, еден-на-еден корисничка поддршка деноноќно.
  • Доживотни попусти: Уживајте во постојан период на попуст кој трае во текот на вашето партнерство со Bybit.


Како да се приклучите на придружната програма Bybit?

Bybit Affiliate програмата е отворена за различен опсег на учесници, вклучувајќи блогери, инфлуенсери, издавачи, создавачи на содржини со подобни веб-страници, софтвер за тргување и развивачи на мобилни апликации, како и клиенти на Bybit кои имаат значителна мрежа на трговци.

Чекор 1: Започнете со посета на веб-локацијата на Bybit Affiliate . Побарајте го копчето „ Примени “ кое се наоѓа во горниот десен агол и кликнете на него за да пристапите до страницата за придружна апликација.
Подружници на Bybit: Станете партнер и придружете се на Програмата за упатување
Чекор 2: Пополнете ги формуларите.

1. Внесете ја вашата адреса за е-пошта и лозинка и кликнете на „Креирај сметка“.
Подружници на Bybit: Станете партнер и придружете се на Програмата за упатување
2. Потврдете ја вашата е-пошта со испраќање на кодот за потврда на е-пошта за да ја комплетирате вашата апликација.
Подружници на Bybit: Станете партнер и придружете се на Програмата за упатување
4. Пополнете ги вашите лични податоци, вклучувајќи го вашето живеалиште и вашите податоци за контакт. Потоа, кликнете на копчето "Поднеси".
Подружници на Bybit: Станете партнер и придружете се на Програмата за упатување
Чекор 3: По успешното пријавување, тимот на Bybit ќе изврши проверка на квалификациите, сите апликации ќе бидат разгледани во рок од 24 часа.
Подружници на Bybit: Станете партнер и придружете се на Програмата за упатување

Подружница на Bybit

Добивајте месечен приход за секој корисник што го внесувате на платформата за тргување на Bybit.
Подружници на Bybit: Станете партнер и придружете се на Програмата за упатување


Како да ја повлечете својата заработка на Bybit

Чекор 1: Најавете се на вашиот Bybit Affiliate Backend.

Чекор 2: На контролната табла, лоцирајте и кликнете на опцијата „Повлечете“ во горниот десен агол.

Чекор 3: Внесете го износот за повлекување што сакате да го побарате и кликнете „Повлечете“. Бараниот износ веднаш ќе биде префрлен на страницата со средства во вашата поврзана сметка за тргување Bybit.

Чекор 4: Во рамките на вашата сметка за тргување Bybit, иницирате стандардно повлекување средства на претпочитаната адреса на надворешен паричник.


Заклучок: Придружете се на Bybit Affiliate програмата за профитабилни комисии за криптовалути

Приклучувањето кон партнерската програма Bybit може да биде профитабилен начин да заработите пари преку промовирање на една од водечките размени за криптовалути. Следејќи го ова упатство чекор-по-чекор, ќе бидете на добар пат да станете успешен партнер на Bybit. Запомнете да останете информирани за најновите ажурирања и промоции на Bybit за да обезбедите вредна содржина за вашите препораки и да го зголемите успехот на вашиот партнерски маркетинг.
Thank you for rating.