Вовед


Bybit е основан пред само неколку години , во 2018 година , и е со седиште на Британските Девствени Острови . Платформата рапидно расте и веќе има повеќе од 10 милиони корисници
 • Веб адреса: ByBit
 • Контакт за поддршка: Линк
 • Главна локација: Сингапур
 • Дневен волумен: ? БТК
 • Достапна мобилна апликација: да
 • Децентрализирано е: Не
 • Матична компанија: Bybit Fintech Limited
 • Видови трансфери: Crypto Transfer
 • Поддржан фиат: -
 • Поддржани парови: 4
 • Има токен: -
 • Надоместоци: Многу ниски

Добрите

 • Пристапен и јасен интерфејс
 • Платформата нуди одлични перформанси
 • Интегрирана размена на средства
 • Ниски давачки

Конс

 • Нема поддршка за корисници базирана на телефон
 • Напредните функции може да бидат застрашувачки за почетниците трговци
 • Нема поддршка за фиат
Преглед на Bybit: платформа за тргување, типови сметки и исплати
Преглед на Bybit: платформа за тргување, типови сметки и исплати Преглед на Bybit: платформа за тргување, типови сметки и исплати Преглед на Bybit: платформа за тргување, типови сметки и исплати
Преглед на Bybit: платформа за тргување, типови сметки и исплати

Депозити и повлекувања

Bybit поддржува пет криптовалути : BTC, ETH, EOS, XRP и USDT. Стандардно, ќе имате паричник за секое средство, но Bybit го пресметува вашиот вкупен капитал во БТК.

Ако имате некоја од споменатите продавница за монети на друго место, можете да ги преместите во вашите Bybit паричници и да започнете со тргување. Ако повеќе сакате да го користите Bybit за да купите крипто, можете да го користите Fiat Gateway .

Fiat Gateway поддржува BTC, ETH и USDT и 45 фиат валути, вклучувајќи го американскиот долар, австралискиот долар, еврото и британската фунта. Бидејќи Bybit сè уште не обезбедува паричник во УСД, горенаведените се единствените опции за депозит.

Врз основа на вашата избрана фиат валута, платформата може да ви даде повеќе опции за плаќање олеснети од различни даватели на услуги од трети страни. На овој начин, можете да го изберете продавачот кој може да ги надополни вашите паричници со најмногу крипто за најниски надоместоци во најкраток период.

Можете исто така да користите Assets Exchange (поранешен Coin Swap), алатка за конвертирање на крипто монета поддржана од Bybit во друга.

Иако не постои минимален услов за депозит во Bybit, постои ограничување за купување по нарачка што треба да се земе предвид. За американски долари, тоа е 20-15.000 долари.

За повлекувања, треба да овозможите двофакторна автентикација . Плус, има такса за повлекување Bybit.

Надоместоци за ByBit

ByBit е дарежлива размена во однос на надоместоците за тргување. Размената наплаќа 0,075% за пазарџиите и плаќа 0,025% за маркетмејкерите, што е релативно фер цена во индустријата.

Договори Макс. Левериџ Попуст за производителот Надоместоци за преземање Стапка на финансирање Интервал на стапка на финансирање
БТК / УСД 100x -0,025% 0,075% 0,0416% На секои 8 часа
ЕТХ/УСД 50x -0,025% 0,075% 0,0689% На секои 8 часа
EOS/USD 50x -0,025% 0,075% 0,0980% На секои 8 часа
XRP/USD 50x -0,025% 0,075% 0,0692% На секои 8 часа

Освен таксите за тргување, корисниците на BitBuy исто така имаат и надоместок за финансирање, што укажува на финансирање разменети помеѓу купувачите и продавачите. Позитивна стапка на финансирање значи дека сте платиле за да финансирате некого, додека негативната стапка на финансирање покажува дека ја добивате. Сепак, ByBit не плаќа и не добива ниту еден од надоместоците за финансирање.

ByBit не наплаќа никакви надоместоци за депозит и повлекување. Платформата бара само да ги покриете мрежните такси при повлекување, кои се фиксни и изнесуваат:

Монета Биткоин (BTC) Ethereum (ETH) XRP EOS Тетер (USDT)
Надомест за мрежа 0,0005 0,01 0,25 0.1 5

Како што можете да видите, услугите што ги обезбедува ByBit не се скапи. Еве како се одвиваат со другите популарни размени за тргување со маргина:

Размена Левериџ Криптовалути Надомест за производителот/надомест за преземање Врска
ByBit 100x 4 -0,025% / 0,075% Тргувајте сега
PrimeBit 200x 3 -0,025% / 0,075% Тргувајте сега
Prime XBT 100x 5 0,05% Тргувајте сега
BitMEX 100x 8 -0,025% / 0,075% Тргувајте сега
еТоро 2x 15 0,75% / 2,9% Тргувајте сега
Binance 3x 17 0,02% Тргувајте сега
Битовен 20x 13 0,2% Тргувајте сега
Кракен 5x 8 0,01 / 0,02% ++ Тргувајте сега
Gate.io 10x 43 0,075% Тргувајте сега
Полониекс 5x 16 0,08% / 0,2% Тргувајте сега
Битфинекс 3,3x 25 0,08% / 0,2% Тргувајте сега

Во однос на надоместоците, ByBit се натпреварува со други платформи со ниски надоместоци и високо ниво на потпора, имено BitMEX, PrimeXBT и PrimeBit. Сепак, ByBit се издвојува од групата со тоа што е единствената берза за тргување со маргина со повеќе валути во овој кластер, додека другите се таканаречени платформи само за Bitcoin.

Последно, но не и најмалку важно, ByBit има интегрирана размена на средства , која ви овозможува да се префрлате помеѓу различни криптовалути во рамките на платформата. Секој swap доаѓа со различна стапка, но ако разликата помеѓу стапката на котација никогаш не може да биде поголема од 0,5% по замена .

Накратко, ByBit е многу конкурентна размена во однос на надоместоците и уникатните карактеристики.

Мобилна апликација

Секој ентузијаст за тргување знае колку е важно да се има способност за тргување и следење на криптовалутите во движење. За да го направите тоа, ќе ви треба мобилна апликација. Иако не секоја платформа има мобилна апликација, ајде да се фокусираме на размена на Bybit и да видиме каква е ситуацијата со оваа платформа.

Bybit има апликација која е достапна на Google Play и App Store. Апликацијата е оценета изненадувачки добро на Google Play - 4,3 ѕвезди. Клиентите тврдат дека апликацијата има многу јасен дизајн, прекрасен интерфејс, сите потребни функции и дека нема падови. Непотребно е да се каже дека клиентите ја препорачуваат оваа платформа на почетници.

Преглед на Bybit: платформа за тргување, типови сметки и исплати

Поддршка за корисници

Bybit може да има стрмна крива на учење, но може да добиете помош на различни начини.

Поддршка за е-пошта и разговор

Компанијата нуди е-пошта и поддршка за разговор во живо 24/7. И двата канали ги најдовме погодни бидејќи повремено наидувавме на некои предизвици за време на тестот за овој преглед на Bybit. Бидејќи претходно не бевме запознаени со платформата, ова не беше изненадување.

Има соба за разговор на страницата за тргување на Bybit. Овде, колегите корисници се подготвени да одговорат на вашите прашања. Но, ако сакате да имате разговор еден на еден, можете да разговарате со агент за грижа за корисници преку апликацијата Bybit iOS или нејзиниот колега за Android.

Тимот за поддршка на компанијата ќе ви одговори што е можно поскоро. Можеби нема да добиете одговор веднаш кога има голем обем на барања за поддршка. Но, можеме да потврдиме дека нема да мора да чекате премногу долго.

Мора да останете на екранот за разговор додека не стане достапен агент. Во спротивно, ќе мора да одите на задниот дел од линијата. Но, ако немате време вашата загриженост не е итна, наместо тоа, можете да поднесете билет за поддршка.

Социјални медиуми

Bybit има најмалку осум сметки на социјалните мрежи. Можете да се вклучите со компанијата на Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Reddit, LinkedIn, Telegram и Medium. Можете исто така да го твитате Бен Џоу директно и да добиете одговор.

Заклучок

Bybit е една од попрепорачаните размени за деривати на криптовалути која доаѓа со повеќе функции, како што се постојано тргување со фјучерси, тргување со маргина, паметен систем за тргување, најсовремен систем за цени и други .

Надоместоците за бајбит се многу ниски; платформата поддржува и огромен број земји, има мобилна апликација за тргување, јасен дизајн и корисна услуга за клиентите

ByBit успеа да се етаблира како респектабилна платформа за тргување со деривати базирани на крипто. Нејзините силни страни вклучуваат робусна платформа за тргување, одлична поддршка за тргување со потпора и поврзан напреден механизам за да може да работи понепречено, одличен интерфејс и квалитетни безбедносни опции.


Thank you for rating.